List zo Študentského pôžičkového fondu

Autor: Jozef Herčko | 3.3.2013 o 20:36 | (upravené 3.3.2013 o 20:57) Karma článku: 12,16 | Prečítané:  1264x

Ešte zo svojich študentských čias mám dlžobu voči Študentskému pôžičkovému fondu (dnes už Fondu na podporu vzdelávania). Pred pár dňami som od nich dostal list, v ktorom ma zaujali.

Moja veškerá komunikácia s uvedenou inštitúsiou je pre mňa pomerne strohá. Mesačne mi odíde splátka mojej študentskej pôžičky, ktorou som si financoval školu a ročným výpisom. V stredu "nastala" druhá forma našej komunikácie. V liste sa okrem toho, že Študentský pôžičkový fond mení na Fond na podporu vzdelávania boli 2 informácie, ktoré ma zaujali. Obe sú na tému elektronizácia služieb. V liste sa okrem iného píše: "Zároveň si Vás dovoľujeme informovať, že Fond na podporu vzdelávania zavádza elektronickú formu komunikácie so svojimi klientmi, a to najmä formou elektronického zasielania určitej časti korešpodencie. Uvedený spôsob komunikácie považujeme za efektívnejší, rýchlejší a modernejší, pričom v neposlednom rade máme na zreteli aj jeho ekologické a finančné hladisko, kedy je možné zo strany Vás, nášho klienta, ušetriť nemalé finančné prostriedky na poštovnom." Do tejto vety som s listom bol pomerne spokojný a potešil ma. Osobne som zástanca zasielania podobnej komunikácie mailom, nemám kvantá listov, papierov, ale len "pár súboov" v mailovej schránke. Ale ďalšia veta ma trochu "spomalila". "Zároveň pripravujeme aj úpravu sadzobníka poplatkov a náhrad, kde bude eketronická forma komunikácie pozitívne znevýhodnená." Tu som už zbystril. Zaujímalo ma, aké "veľké" ekonomické dopady bude mať pre mňa poskytnutie mailovej adresy. Žiaľ, nezistil som. Vraj budem "pozitívne znevýhodnený". Asi si budem musieť počkať. Ale druhá vec vo mne vyvolala väčšie napätie. V návratke "Súhlas so zasielaním korešpodencie elektronickou formou" je okrem iného uvedené "Zároveň beriem na vedomie, že správa zaslaná veriteľom dlžníkovi elektronickou formou na e-mailovú adresu dlžníka uvedená v tomto súhlase sa považuje za doručenú aj v prípade, ak bude veriteľovi oznámené, že predmetnú správu nie je možné na zadanú e-mailovú adresu z akéhokoľvek dôvodu doručiť (ak nebude veriteľovi včas oznámená zmena uvedenej e-mailovej adresy)". Pri tomto bode som si predstavil niekoľko "katastrofických scenárov:

  • Fond bude niekoho penalizovať za to, že mu ani nepošle mail,
  • Fond bude niekoho penalizovať za to, že pracovník fondu nesprávne odpísal mailovú adresu z návratky,
  • Fond bude niekoho penalizovať za to, že mailová schránka prijímateľa je plná,
  • Fond bude niekoho penalizovať za to, že mailová schránka vyhodnotí správu ako spam a vymaže ju.

Dôležité je poznamenať, že okrem "bezvýznamných" výpisov bude Fond zasielať mailom aj upomienky, ktoré sú podľa cenníka spoplatnené a môžu niekoho stáť pekných pár eur.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Náhorný Karabach chce byť veľmocou. Vďaka jeseterom

Chovajú jesetery a chcú sa stať kaviárovou mocnosťou. Zásah z frontovej línie prežili len statočné ryby.

DOMOV

Sťal dve hlavy chobotnice, ale na silných mužov Smeru si netrúfol

Mantinely vidno pri riaditeľoch nemocníc.

EKONOMIKA

Môžu vám zvýšiť cenu uprostred viazanosti, ako to urobilo UPC?

Aj keď človek podpíše viazanosť, nemá istotu, že ju aj dokončí.


Už ste čítali?