Ako je to na tom našom letisku?

Autor: Jozef Herčko | 16.2.2013 o 18:57 | Karma článku: 7,27 | Prečítané:  961x

Som fanúšik lietania a rád sledujem informácie z tejto oblasti. Pred pár dňami prebehla médiami informácia, ktorá ma trochu prekvapila. Odvolali vedenie Letiska Bratislava. Dlho som nikde nevidel dôvod odvolania, až pred pár dňami sa objavil v jednom denníku.

 

 

Vo štvrtkovom vydaní denníka Nový Čas som si prečítal vyjadrenie hovorcu ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácii - „Preberacie protokoly potvrdzujúce prevzatie RTG, ako aj softvéru podpísali v tom čase predseda predstavenstva pán Jančula, podpredseda pán Mach, a zároveň aj nezávislý dozor pán Fogel. Nič z týchto položiek nebolo na letisko dodané," potvrdil hovorca ministerstva dopravy Martin Kóňa. [zdroj: http://www.cas.sk/clanok/243345/odvolanie-sefa-letiska-za-nedodane-rontgeny-a-softver-zaplatili-1-8-mil.html]. Takže dôvod odvolania už poznáme. Z vyjadrenia vyplýva, že vedenie letiska na čele s pánom Jančulom podpísalo preberacie protokoly na RTG batožín a softvér na organizáciu toku cestujúcich za 1,3 milióna EUR. Má to len jednu chybičku krásy. Tieto zariadenia a softvér ale letisku nikdy dodané neboli. V spojitosti s týmto ma priam zarážajú vyjadrenie pána Jančulu publikované v SME. Konkrétne "Po našom nástupe sme bezodkladne pristúpili k zvýšenému kontrolingu existujúcich vzťahov a zmlúv a k zavedeniu elektronického obstarávania s cieľom stransparentniť vzťahy. Nakupovanie služieb externými spoločnosťami bolo systémovo sledované," [http://ekonomika.sme.sk/c/6695852/pociatek-vymenil-sefa-bratislavskeho-letiska.html#ixzz2L5N0pukj]. Škoda, že vedenie letiska systémovo nesledovalo aj dodávky tovarov, ktoré údajne boli letisku dodané. Zdá sa mi minimálne neštandardné, že keď vedenie letiska podpísalo preberací protokol, tak si aspoň ten RTG nepozreli.

Zároveň si dovolím na záver vysloviť 2 otázky:

  • Prečo ouvedených dôvodoch odvolania neinformovali aj ďalšie denníky? Napr. SME? (Ak som správu prehliadol, vopred sa ospravedlňujem, ale cez vyhľadávanie som ju na webe nenašiel)
  • Bolo podané trestné oznámenie? Uvedený stav vykazuje znaky protizákonného konania (nie som právnik, tak konkrétne paragrafy nechám na znalých vproblematike).

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?